SON DAKİKA

Haberci45

‘Hayır’ Diyenlere Olumsuz Laf Etmiyor, Yalnızca İnandığı Doğrudan Gidiyor

‘Hayır’ Diyenlere Olumsuz Laf Etmiyor, Yalnızca İnandığı Doğrudan Gidiyor
Bu haber 20 Mart 2017 - 19:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Örnek kişiliği ve samimiyetiyle ön plana çıkan ve yapıcı kişiliğiyle gönülleri fetheden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 16 Nisan referandumu öncesi Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği’ni ziyaret ederek, niçin evet denilmesi gerektiğini anlattı. Farklı düşünenlere yönelik en küçük olumsuz bir laf etmeyen Başkan Çelik, bu yönüyle de taraflı tarafsız herkesin takdirini topluyor.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylaması öncesinde Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık’ı ziyaret ederek, anayasa değişikliği hakkında Tanık ve yönetimine bilgiler verdi. Ziyaret esnasında Başkan Çelik’e AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Çipiloğlu ve AK Parti Şehzadeler ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı olarak yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini ifade eden AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, “Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik, Belediye Meclis Üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte, Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanımız Ufuk Tanık ve yönetimini ziyaret ederek 16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi halk oylaması ile alakalı olarak bilgilendirme yapmak, fikir alışverişinde bulunmak istedik. Değerli Başkanımıza bizleri her zaman olduğu gibi bugün de güzel bir şekilde karşıladıkları için çok teşekkür ediyoruz. Önümüzde bir Mesir Festivali var, biz de bu festivale gereken her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

“Türkiye daha güçlü yöntemlerle yönetilsin”

16 Nisan halkoylaması öncesinde sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunduklarının ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de, “Bilindiği gibi önümüzde 16 Nisan’da yapılacak olan bir halkoylaması var. Bu halkoylaması bir siyasi parti seçimi değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin nasıl yönetileceği ile ilgili bir halkoylamasıdır. Biz diyoruz ki bundan sonra Türkiye’de siyasi krizlerin yaşanmadığı, istikrarın olduğu, ülkeleri yönetenlerin arasında kavgaların olmadığı, güçlü bir yönetim sistemi ile yönetilsin istiyoruz. Bunun adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. Siyasi partiler geçicidir ama baki ve kalıcı olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Biz istiyoruz ki güzel ülkemiz daha güçlü yöntemlerle yönetilsin. Hükümet kurma çalışmaları esnasında yaşanan tartışmalardan ülke olarak çok şeyler kaybettik. Türkiye Cumhuriyeti tarihine baktığımızda tek başına iktidarlar döneminde ülkemizin hep daha fazla büyüdüğünü görüyoruz. Cumhurbaşkanı ve Başbakan uyuşmazlıklarının olduğu dönemlerde halkımızın çok ağır bedeller ödemiş olduğunu görüyoruz. Aynı görüşe sahip olan dönemin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı anlaşamamış fırlatılan bir anayasa kitapçığı ile gecelik faizler yüzde 7 binlere kadar çıktığı hepimiz tarafından bilinmektedir. Bu çatışmalarda insanlar servetlerinin yarısını bir gecede kaybeder duruma geldiler. Bütün bunlar yönetim sisteminden kaynaklanan problemlerle ilgilidir. Bugün bünyesinde bölücü terör örgütlerinin üyelerini barındıran ülkelerin hayır kampanyalarının yanında yer almaları, Türkiye Cumhuriyetinin şerefli bakanlarının da yurt dışında ki vatandaşları ile buluşmalarına engel olmaları da bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkemiz açısından ne denli faydalı olduğunun bir göstergesidir. Siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakıyoruz, herkesin kendi gönlünde bir partisi vardır. Ancak hangi görüşten olursak olalım Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası açısından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine evet diyelim. Ülkemiz ve halkımız kazansın arzusundayız. Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği belediye olarak bizim paydaş kuruluşumuz. Derneğimizle birçok ortak etkinliğimiz var. En önemlisi de Uluslararası Mesir Festivalini birlikte organize ediyoruz” dedi.

“16 Nisan halkoylaması Türkiye’nin gücü ve birlikteliği içi çok önemlidir”

16 Nisan’da yapılacak olan halkoylamasının Türkiye için çok önemli olduğunu ifade eden Manisa’yı, Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, “Bu nazik ziyaretleri nedeni ile Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ve Şehzadeler AK Parti teşkilatına çok teşekkür ediyorum. Bu yoğun gündem arasında Derneğimizin önemsenerek ziyaret edilmesi bizleri çok mutlu etmiştir. Değerli Başkanımızın da ifade ettiği gibi Mesir Festivalimize hazırlanıyoruz. İnşallah bu festivalimize de hep birlikte el birliği güzel bir şekilde atlatacağız. 16 Nisan tarihinde hepimizi ilgilendiren önemli bir referandum süreci var. Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’mızda da çalışmalar başladı. Bu yönde bizlere tüm partilerin mensupları geliyor ziyaret ediyorlar ve fikirlerini bizlerle paylaşıyorlar. Vatandaş olarak hepimizin bir görüşü var. 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması ülkemizin gücü için, birlikteliği için çok önemli bir halk oylamasıdır. Bizler bunun farkındayız. Kurumsal olarak bizler de bize sorulduğunda doğruyu anlatmaya gayret edeceğiz. İnsanlarımızın sandıkta verecekleri karar çok önemli. Bu sürecin çok iyi bir şekilde kutuplaşmadan, tamamlanması gerektiğine inanıyorum. Sandıktan en iyi sonucun çıkacağına da şüphe duymuyorum ve çıkacak olan sonuca herkesin de saygı duyması gerekiyor. Tekrardan yapmış olduğunu nazik ziyaretiniz nedeni ile çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER